نحوه گرفتن تماس رایگان

۰۱ فروردین ۱۳۹۷

هر چه بیشتر از تلفن های همراه استفاده میکنیم، هزینه بیشتری برای اینترنت و شارژ مصرف می کنیم.ولی می توانیم با استفاده از WIFI در هر کجا و هر زمان بدون خرج یک تومان تماس برقرار کنیم. شما می توانید هم به صورت داخلی و بین المللی از روی اینترنت با استفاده از نرم افزارهایی مانند: Facebook،WhatsApp،Skype و…. تماس های ویدویی و یا صوتی برقرار کنید.

بخش ۱: تماس آنلاین

Image titled Make Free Calls Step 1

۱- از Facebook Messenger برای تماس از کامپیوتر یا گوشی هوشمند خود استفاده کنید. شما می توانید از برنامه مسنجر استفاده کنید یا اینکه در وب سایت فیس بوک استفاده کنید. یک مخاطب را در مسنجر انتخاب کنید، بر روی دکمه “I” کلیک کرده و “Make Free Calls” را فشار دهید. مخاطب شما یک اعلان دریافت خواهد کرد و تماس شما از طریق اینترنت متصل خواهد شد.

 • اگر از وبسایت فیس بوک تماس می گیرید مطمئن شوید که یک میکروفون سالم دارید. شما همچنین می توانید ازوب کم نیز استفاده کنید.
 • با این روش شما می توانید به راحتی با دوستان محلی یا آشنایان بین المللی تماس بگیرید.

 

Image titled Make Free Calls Step 2

۲- با اسکایپ تماس بگیرید و چت کنید. اسکایپ یک نرم افزار محبوب ویدیوئی است و شما می توانید از آن در رایانه ها، دستگاه های تلفن همراه و برخی از تلویزیون ها استفاده کنید. برنامه رایگان را دانلود کرده و پروفایل خود را ایجاد کنید. اسکایپ را از skype.com یا از طریق برنامه اسکایپ برروی گوشی  باز کنید سپس روی نماد “مخاطبین” کلیک کنید تا مخاطبین اسکایپ خود را ببینید. بر روی نام فرد کلیک کرده و سپس دکمه “Skype Call” را انتخاب کنید.

 • تا زمانیکه شما با سایر کاربران Skype تماس می گیرید،هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنید ، اما اگر به شماره های ثابت یا همراه زنگ بزنید از شما هزینه ای کسر می شود.
 • شما همچنین می توانید با مخاطبین خود از طریق اسکایپ چت کرده و در ارتباط باشید.

Image titled Make Free Calls Step 3

۳- اگر گوشی اندرویدی دارید، حتما از Google Hangouts استفاده کنید. یک اکانت گوگل رایگان ایجاد کنید، به اکانت خود وارد شوید و نرم افزار Hangout را باز کنید. برای تماس بر روی “+” در دایره سبزی که در گوشه پایین سمت راست صفحه خود قرار دارد را لمس کنید و بر روی “New Conversation” کلیک کنید ومخاطب خود را انتخاب کنید. شما می توانید به راحتی برای تماس مجدد با مخاطبین خود می توانید به قسمت “Previous Conversation”  و با لمس کردن مخاطب خود با او تماس بگیرید . از دیگر ویژگی های Google Hangouts  می توان به قابلیت تماس های ویدویی و تماس های صوتی اشاره کرد.

 • Google Hangouts در گوشی های آندروید ازپیش نصب شده است. کاربران غیراندرویدی می توانند با دانلود Google Hangouts از گوگل پلی یا پلی استور از آن بهره ببرند.
 • هر دو کاربر باید نرم افزار را داشته و باید هر دو آنها آنلاین باشند در غیر این صورت برقرای تماس امکان پذیر نخواهد بود.

بخش ۲: اپلیکیشن ها

Image titled Make Free Calls Step 4

۱- WhatsApp   را دانلود کرده و با مخاطبین خود در سرتاسر جهان به صورت رایگان تماس بگیرید. واتس اپ یک نرم افزار محبوب است که می توانید از آن برای ارسال پیام ها و برقراری تماس استفاده کنید. وارد واتس اپ شوید و سپس مخاطب خود را از روی اسم و یا شماره او جستجو کنید، و بر روی آیکون “تلفن” ضربه بزنید. با این کار از طریق اینترنت تماس شما برقرار می شود، و به راحتی هم می توانید تماس های داخلی و بین المللی داشته باشید.

Image titled Make Free Calls Step 5

۲- اگر ایفون دارید میتوانید با  Apple Face Time تماس بگیرید. تمامی آیفون ها بر روی خود Face Time دارند که به شما این امکان را می دهد که با دیگر کاربران آیفون تماس ویدویی و صوتی داشته باشید. وارد Face Time شده بر روی سیمبول “+”  که در بالا سمت راست قرار دارد کلیک کنید سپس هر کسی را که می خواهید تماس برقرار کنید را انتخاب کنید و بر روی آیکون تلفن آبی کلیک کنید.

 • این ویژگی در گوشی های اندرویدی وجود ندارد.

Image titled Make Free Calls Step 6

۳- از Google Duo به عنوان یک جایگزین ساده تر در عوض Google Hangouts استفاده کنید. به گوگل پلی رفته و سپس نرم افزار را دانلود کنید بعد از وارد کردن شماره خود، بر روی “Video Call” در صحفه اصلی کلیک کنید و سپس یکی از مخاطبین خود را انتخاب کنید. می توانید به راحتی با هر کسی که Google Duo دارد تماس بگیرید و برای این کار روی شماره مخاطب کلیک کرده و با او تماس بگیرید.

 • Google Duo در تماس از شماره اصلی شما به جای شماره ای در اکانت دارد استفاده می کند.
 • Google Duo دارای قابلیت “Knock Knock” است که ویدویی قبل از پاسخ دادن به یک تماس تلفنی از طرف مخاطب پخش می شود.

Image titled Make Free Calls Step 7

۴- Viber را برای تماس و ارسال پیام دانلود کنید. وایبر یک نرم افزار محبوب رایگان است که می توانید آن را از app store(ios) و google play(android) دانلود کنید. وارد وایبر شوید و برای ساختن اکانت شماره خود را وارد کنید. برای تماس با مخاطب بر روی “Free Calls” کلیک کنید و به همین راحتی به مخاطب خود وصل می شوید.

 • وایبر به صورت خودکار مخاطبینی که وایبر دارند را تشخیص می دهد. فقط می توانید به کسانی که وایبر دارند تماس بگیرید و می توانید به صورت رایگان به آنها پیام بفرستید.

Image titled Make Free Calls Step 8

۵- با استفاده از Rebtel تماس های بین المللی رایگان بگیرید. ربتل را دانلود کنید و اکانت خود را ایجاد کنید و مکالمات بین المللی خود را شروع کنید. هر دو مخاطب باید ربتل داشته باشند.

 • Rebtel منحصر به فرد است، زیرا ارتباطات بین المللی را بوسیله لینک دادن به شماره های محلی برقرار می کند.
 • اگر مخاطبین شما Rebtel ندارند، هنوز می توانید با پرداخت هزینه های بین المللی تماس بگیرید.

منبع: wikihow

برچسب‌ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *