نحوه کار حین سفر

۱۳ آذر ۱۳۹۵

آیا شما هم جزو افرادی هستید که حین سفر نیز کسب درآمد برایتان مهم است؟ این رویا تبدیل به واقعیتی برای بسیاری از مردم شده است، به خصوص با وجود اینترنت که امکان کار از هر جایی را فراهم کرده و آگاهی ما را نسبت به فرصتهای کاری را افزایش داده است. دو نوع متد زیر به شما کمک می کند تا با نحوه کار حین سفر آشنا شوید- کار مبتنی بر سفر که به معنی این است شما برای انجام کار باید سفر کنید و کار در سفر به این معنی که شما می توانید از هر نقطه کار خود را انجام دهید. با کمی تلاش و کار سخت می توانید شغلی را پیدا کنید که امکان سفر و کار را به طور همزمان برای شما فراهم سازد.

متد ۱: کار مبتنی بر سفر

m1-1

۱- کاری مرتبط  با صنعت سفر پیدا کنید.

چه مهارتهایی دارید که می توانید حین سفر از آنها استفاده کنید؟ برخی از کارفرمایان کارهای فصلی دارند که می توانید برای آنها آموزش ببینید و یا به راحتی انجام دهید. با تحقیقات آنلاین می توانید کارهای مبتنی بر سفر را با هر نوع مهارتی پیدا کنید.

 

m1-2

۲- راهنما شوید.

اردوهای تابستانی راهنماهای خود را در فصول تعطیل استخدام می کنند. اگر می خواهید یک راهنمای قایق سواری در ایلات متحده باشید در پاییز و زمستان باید دنبال کار برای تابستان باشید.

  • راهنماهای تور در کاستاریکا در طول زمستان کار می کنند.
  • یک برنامه سفر ایجاد کنید و با دیگر راهنماها برای به دست آوردن اطلاعات شغلی در ارتباط باشید.
  • استراحتگاه ها برای ارائه خدماتشان نیاز به بکارگیری پرسنل دارند. بنابراین کارهایی از این قبیل را با توجه به سطح مهارت خود پیدا کنید.

 

m1-3

۳- پرستار سفر شوید.

تقاضا برای پرستاران سفر بسیار زیاد است. بسیاری از سازمانها پرستارانی را برای کار در بیمارستانهای اطراف ایالات متحده برای سه ماه در سال استخدام می کنند.  حتی برخی از آنها محل اقامت را نیز برای پرستاران فراهم می آورند. با جستوی آنلاین موقعیت های این شغل را بیابید و با استخدام کنندگان تماس بگیرید.

 

m1-4

۴- حرفه ای سفر کنید.

خلبانان، خدمه پرواز، کارکنان کشتی و کارکنان حمل نقل به عنوان بخشی از کارشان سفر می کنند. در حالیکه برخی از این مشاغل اجازه ی سیاحت مکانهای توریستی را نمی دهند می توان راه هایی برای لذت بردن از آن نیز پیدا کرد. تحقیق کنید تا مهارتها و آموزشهای مورد نیاز را مشاهده کنید.

 

m1-5

۵- مدرس زبان انگلیسی در خارج از کشور شوید.

فرصت های زیادی برای تدریس زبان انگلیسی وجود دارد. بیشتر مکان‌ها نیاز به اتخاذ کلاس‌های آموزش و آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان بیگانه (تافل) قبل از وارد شدن به آن دارد. این امر هزینه بر است، اما زمانی که شما گواهی تافل را دریافت می‌کنید، می‌توانید در کشورهای زیادی تدریس کنید. اغلب نهادها در صورت جابجایی شغلی به شما کمک خواهند کرد.

 

m1-6

۶- وارد کارهای خدماتی شوید.

بسیاری از مکانهای توریستی، گردشگاه ها و رستورانها به دنبال استخدام پیش خدمتها، خانه دارها و خدمه هستند. بهترین فصول توریستی برای خانواده ها هنگام تعطیلی مدارس است. برای برخی از مکانهای دیگر، بهترین فصل می تواند در طول تعطیلات و بهترین شرایط آب و هوایی باشد.

 

 

متد ۲: درآمد زایی حین سفر

m2-1

۱- فریلنسر شوید.

بسیاری از نویسندگان، عکاسان، طراحان وب و طراحان گرافیک می توانند کار خود را از هر نقطه ای با دسترسی به اینترنت انجام دهند. شرکتهای آنلاین بسیاری وجود دارند که افرادی با این نوع مهارتها را استخدام می کنند. شرکتهای قانونی بسیاری از فریلنسرها را استخدام می کنند. آماده ی دریافت پیشنهاد کار به عنوان فریلنسر باشید.

 

m2-2

۲- کارکردن در منزل را شروع کنید.

از کارفرمای خود بپرسید آیا می توانید کار خود (با توجه به نوع کار) را در منزل شروع کنید. اگر جواب مثبت بود شما می توانید در حین سفر کار خود را انجام دهید. بسیاری از مشاغل دورکاری به کارمندان خود اجازه ی تکمیل کار به صورت آنلاین و از موقعیتهای دیگری را می دهند و نیازی به ماندن در خانه برای انجام این مشاغل نیست.

 

m2-3

۳- چگونگی کسب درآمدهای غیر فعال را یاد بگیرید.

اگر مهارتهای طراحی وب و نوشتن را دارید می توانید با ایجاد وبسایت های مبتنی بر محتوا درآمد های ناشی از تبلیغ و برنامه های ارجاعی را داشته باشید. ایجاد چنین وبسایتی زمانبر و کمی هزینه بر است اما به محض استقرار و فعال شدن ممکن است بازده خوبی داشته باشد. سایتهای درآمد زا نیاز به نگهداری و بروز رسانی در حین سفر دارند.

  • تبلیغات ها معمولا مستقیما به حساب بانکی شما واریز می شوند. بسته به کشور خود ممکن است دارای محدودیتهایی برای پرداخت باشند، بنابراین  قبل از شروع سفر از دسترسی به حساب خود اطمینان حاصل فرمایید.

 

m2-4

۴- کسب و کار خود را شروع کنید.

به یک مشاور گردشگری یا وارد کننده‌ی مسافر تبدیل شوید. موارد مورد نیاز برای مهارتها و خدمات خاص را پیدا کنید و سپس آن‌ها را به گونه‌ای در کنار یکدیگر قرار دهید که امکان ایجاد کارهای مورد نظر را برایتان فراهم کند.

  • برای مثال مهندسین ممکن است کسب و کار خود را با ساختمان سازی فشرده یا ایجاد سدها برای گردش در دور دنیا شروع کنند. اگر شما عاشق خرید کردن هستید با راه اندازی کسب و کار وارداتی می توانید برای فروش مجدد دوباره سفر کنید.

 

متد ۳: یاد بگیرید با کمترین هزینه زندگی کنید

m3-1

۱- از شر لوازم اضافی خلاص شوید.

این مورد شامل لوازم جا گیر و هزینه بر می باشد. معمولا افرادی که با موفقیت کار و سفرهای خود را انجام می دهند به جای پرداختن به اموری مانند اموال گران قیمت ترجیح می دهند زندگی راحت تری داشته باشند. اگر شما ماشین گران قیمتی دارید که نیاز به بیمه گران قیمتی دارد لازم است همیشه برای پرداخت هزینه های ماشین خود درآمد زایی کنید. داشتن اموال کمتر به این معنیست که شما آزادی بیشتری برای زندگی و سفر مطابق میل خود دارید.

 

m3-2

۲- فضای خانه خود را کوچک کنید.

خانه های بزرگ بخشی از رویای آمریکایی ها برای مدتی طولانی بود اما امروزه بسیاری از مردم متوجه فواید فضاهای کوچک شده اند. فضای کوچکتر به معنی اتاق کمتر و اسباب کمتر است به طوریکه به شما در کوچک سازی مراحل زندگی نیز کمک می کند.

  • زندگی در خانه کوچکتر به معنی نگهداری کمتر، استرس کمتر و پول کمتر برای اجاره یا رهن خواهد بود.

 

m3-3

۳- بدهی های خود را برطرف کنید.

با یادگیری زندگی با هزینه کمتر از شر هزینه های اضافی محل زندگی فعلی خود خلاص می شوید و آزادی بیشتری برای رفتن به سفر خواهید داشت. بدون داشتن وام مسکن، بدهی کارت اعتباری یا کارت پرداخت خودرو سفر راحت تری را تجربه خواهید کرد.

  • سعی کنید با کم کردن هزینه های بی معنی و بیهوده، ماهانه پول ببیشتری بابت پرداخت بدهی خود پس انداز کنید.
  • اگر می خواهید سفر طولانی مدتی داشته باشید می توانید دست به فروش برخی از لوازم  برای پرداخت بدهی های خود بزنید. برای مثال اگر می خواهید سفرهای خارج از کشور داشته باشید ممکن است لازم باشد تا ماشین خود را برای کمک به بدهی هایتان تا رسیدن به یک سطح قابل کنترل، بفروشید.

 

m3-4

۴- انتظارات خود را تغییر دهید.

ما در یک فرهنگ مصرفی زندگی می کنیم که همیشه به دنبال چیزهای بهتر از جمله ماشین تازه تر، خانه بزرگتر، بهترین لباس و غیره هستیم. اگر شما چنین انتظاراتی را داشته باشید زندگی با هزینه کمتر برای شما رضایت بخش نخواهد بود.

  • بر روی این مساله تمرکز داشته باشید که لوازم شادی زندگی نیستند و اگر می خواهید زندگی رضایت بخش و لذت بخش تری داشته باشید زندگی با هزینه کمتر به شما کمک خواهد کرد.اما با این کار، لازم است که از انتظارات قدیمی خود دست بکشید.

 

هشدار

مطمئن شوید که همه ی استاد قانونی مجوز کار و تجارت خود را در یک کشور قبل از شروع داشته باشید. اگر مطمئن نیستید با یک وکیل در کشور خود و کشوری که قصد کار کردن در آن را دارید تماس بگیرید.

 

منبع: wikihow

برچسب‌ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *