fat-face

نحوه چاق شدن صورت

۲۹ شهریور ۱۳۹۵

بسیاری از افراد دوست دارند در عین حال که بدنی روی فرم و بدون اضافه وزن دارند، صورت چاق و خوش فرمی داشته باشد. در این مطلب به بررسی همه راه های چاق کردن صورت خواهیم پرداخت و یک به یک روش های چاقی صورت را بررسی خواهیم کرد. پس در ادامه با ما باشید.

به طور کلی دو راه اصلی برای چاق شدن صورت وجود دارد که بقیه راه ها نیز زیر مجموعه این دو راه هستند، اولی استفاده از مواد شیمیایی و تزریق موادی مانند بوتاکس به صورت و دومی استفاده از روش های گیاهی و طبیعی برای این کار است، ما روش اول را اصلا توصیه نمی کنیم باید گفت تا زمانی که امکان چاق کردن صورت به صورت طبیعی و با مواد گیاهی وجود دارد، چرا باید تن به دارو های عوارض دار شیمیایی داد؟!‌ در زیر روش های چاق شدن صورت به صورت گیاهی و طبیعی آورده شده است.

نوشیدن آب و چاقی صورت

آب مایع حیات است و بیشتر وزن بدن ما را آب تشکیل می دهد. مصرف روزانه ۷ الی ۸ لیوان آب به ویژه در دوره های ورزش سخت، باعث حفظ آب میان بافتی سلول ها می شود و باعث می شود صورت تان پر تر به نظر برسد. همچنین نوشین آب زیاد در دوره های ورزشی جهت تولید عضله نیز آب باعث تسریع روند عضله سازی می شود.

گیاهان دارای فیبر و آجیل

میوه ها منابع سرشار فیبر هستند که به چاق شدن صورت کمک می کند، در میان میوه ها هم هویج به دلیل داشتن آب زیاد و سیب به دلیل داشتن مواد لازم برای داشتن پوست سالم (مانند آنتی اکسیدان، ویتامین آ‌ و…)‌ برای سلامت پوست بسیار مفید هستند. برای شب ها هم مقدار یک الی دو قاشق جوانه گندم را با چند پر کاهو به عنوان سالاد هر شب میل کنید.

همچنین آجیل ها و دانه های ارزشمند غذایی همانند مغز بادام، فندق و پسته و همچنین خرما برای چاق شدن صورت تان مفید است. پیشنهاد ما این است که روزی دو عدد از هر یک از اینها و یک عدد خرما میل کنید تا صورت چاقی داشته باشید.

ماسک های صورت برای چاقی صورت

ماسک های مختلفی برای چاقی صورت وجود دارد، برای مثال استفاده از معجون میوه های گلابی و خیار به عنوان ماسک صورت و روزانه به مدت ۲۰ دقیقه می تواند به چاقی صورت تان کمک کند. ماسک گل رس نیز یک ماسک دیگر است که از قدیم در بین ایرانیان و شرقی ها رواج داشته است که از ترکیب خاک الک شده نرم و گلاب به دست می آید که می توانید از هر چند روز به مدت ۱۵ دقیقه به صورت خود بمالید. استفاده از عسل و یا ژل آلوئه ورا به عنوان ماسک صورت نیز برای چاق کردن صورت کاربردی است.

حرکات ورزشی صورت برای چاق کردن صورت

یک ورزش و تمرین برای عضله های صورت هم وجود دارد که می تواند به روند چاق شدن صورت تان کمک کند، این حرکات به این شکل است که ابتدا سعی کنید تمام لب خود و اطراف آن را جمع کنید و ۵ ثانیه نگه دارید سپس بدون اینکه لبانتان باز شود و دندات هایتان دیده شود، سعی کنید بخندید و دوباره ۵ ثانیه صبر کنید و رها کنید. این کار را ۱۵ بار تکرار کنید. پس از ۱۵ بار در صورت تان احساس خستگی خواهید کرد که این نشانه ی خون رسانی به پوست است. سعی کنید روزی به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه این کار را با فاصله ی چند دقیقه ای از هر ۱۵ بار، انجام دهید.

در پایان ذکر این نکته هم ضروری است که اگر در حال وزن کم کردن هستید سعی کنید چربی سوزی تان را آهسته آهسته دنبال کنید و در مدت کمی وزن زیادی کم نکید زیرا این کار آسیب زیادی به پوست تان به ویژه پوست صورت تان وارد می کند و باعث لاغر شدن صورت تان می شود.

 

برچسب‌ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *