ویزای تحصیلی کانادا

نحوه پذیرش در دانشگاه های کانادا

۰۹ فروردین ۱۳۹۵

بدون شک دانشگاه های کانادا در زمره ی بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند. برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کانادا باید شرایط و مدارک مالی و بهداشتی خاصی را داشته باشید و علاوه بر این باید به این نکته توجه داشت که در کانادا هر دانشگاه مدارک و شرایط خاص خود را برای پذیرش دارند که این مسئله از هر استان به استان دیگر و هر دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت و اختصاصی است. در ادامه ی مطلب با نحوه خونه همراه باشید تا راهنمای کاملی از نحوه ی پذیرش در دانشگاه های کانادا و شرایطویزای تحصیلی کانادا را مطالعه فرمایید.

 

هر ساله حدود ۱۳۰۰۰۰ دانشجو در ۱۰۰۰۰ رشته در کانادا به تحصیل می پردازند البته این بدان معنی نیست که احذ ویزای تحصیلی بسیار ساده است؛ بلکه دانشگاه های تاپ کانادا دارای شرایط خاصی مانند معدل بالا و دانشگاه های معتبر در کشور مبدا را دارند البته اگر هدف اصلی شما صرفا تحصیل نباشد و تحصیل را راهی برای اخذ ویزا های دیگر و اخذ اقامت کانادا بدانید می توانید دانشگاه هایی را پیدا کنید که هم هزینه ی کمتری نسبت به سایر دانشگاه ها دارند و هم مدارک و نمرات ساده تر و پایین تری را برای پذیرش می طلبند.

 

تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس

همانطور که گفته شد دانشگاه های مختلفی در کانادا برای تحصیل وجود دارد و شما باید بسته به هدفتان و نیز میزان معدلتان و البته بودجه مالی تان یکی را انتخاب کنید. برای دوره لیسانس باید حداقل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تان بالای ۱۴ باشد و نیز باید مدرک آیلتس از حدود ۵ تا ۷ داشته باشید (دانشگاه به دانشگاه متفاوت است). هزینه ی تحصیل نیز از حدود ۱۳ هزار تا ۱۹ هزار در سال متفاوت است.

 

تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس

برای مقطع فوق لیسانس نیز اگر می خواهید در رشته های مدیریتی در کانادا به ادامه ی تحصیل بپردازید اکثرا مدرک GMAT مورد نیاز است و در رشته های مهندسی، اکثرا مدرک GRE نیاز است البته این برای همه ی دانشگاه ها صدق نمی کند و ممکن است بتوانید دانشگاهی پیدا کنید که این مدرک ها را از شما نخواهد. بدیهی است که هر چه نمره ی آیلتس شما بیشتر باشد همان قدر امکان پذیرش شما بیشتر خواهد بود. لازم به ذکر است که باید حدود پایه ی آیلتس را نمره ی ۶ در نظر بگیرید.

 

تحصیل در کانادا در مقطع دکترا

همانطور که ذکر شد دانشگاه های کانادا دارای اعتبار بالایی هستند و با توجه به این که افرادی که در کانادا در مقطع دکتری تحصیل کرده اند امکان اخذ اقامت کانادا را به بوسیله ی skilled worker و جذب شدن توسط دولت کانادا را دارند، افراد زیادی راغب به ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری در کانادا هستند. باید افزود حدود نمره ی آیلتس برای این مقطع، ۶٫۵ به بالا است.

 

چند نکته درباره تحصیل در کانادا

به هنگامی که در کانادا مشغول تحصیل هستید، می توانید به مدت تعیین شده ای در هفته کار بکنید و در واقع اجازه کار (هر چند کم) در کانادا را دارید که تا حد زیادی می تواند کفاف هزینه های زندگی شما را بدهد ولی صرفا نمی توان بر روی آن حساب کرد زیرا اولا درآمد اش کم است و دوما حداقل ۳-۴ ماهی طول می کشد تا کار پیدا کنید.

نکته ی دیگر در باره ی هزینه های زندگی در کانادا است، که استان به استان و البته بسته به خود شما می تواند بسیار متفاوت باشد ولی می توان از حدود ۱۲۰۰۰ دلار کانادا تا ۲۴۰۰۰ دلار کانادا را برای هر سال تخمین زد.

 

برچسب‌ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *