پذیرایی از مهمان

نحوه پذیرایی از مهمان

۱۹ فروردین ۱۳۹۵

از قدیم گفتند مهمان حبیب خداست و شایسته است که به بهترین نحوه ممکن از مهمان پذیرایی کنیم. اما برای این کار باید نحوه پذیرایی از مهمان را بلد باشیم و به نکات ریزی توجه داشته باشیم که می توانند تاثیر بسزایی در مهمان داشته باشند. برای آشنایی با این نکات و ترفند های پذیرایی کردن از مهمان در ادامه مطلب همراه نحوه خونه باشید تا در میمانی بعدی تان یک میزبان شایسته باشید!

نکات قبل از مهمانی

نکته ی اول در مورد غذا است. توجه داشته باشید که حتما لازم نیست ۷-۸ نوع غذا درست کنید و به دلیل شلوغ شدن سرتان به هنگام مهمانی نتوانید آنطور که باید از مهمان پذیرایی کنید و چه بسا نتوانید که همه ی آنها را کشیده و به میز غذا خوری ببرید! به جای آن می توانید ۲-۳ نوع غذا بپزید و با آرامش آنرا همراه مهمان خود بخورید. در ضمن هنگام پختن غذا ها نوع و میزان آنها را متناسب با تعداد و شرایط مهمان هایتان انتخاب کنید و مثلا برای یک خانواده که که شوهر چاق است و قند دارد، دو بچه خرد سال دارند و همسر که رژیم غذایی دارد، نباید ۵ نوع غذا و دسر با حجم زیاد پخت!

نکته ی بعدی در مورد غذا هایی است که زمان بیشتری برای پخته شدن نیاز دارند مانند لوبیا و نخود که دیر می پزند و یا خمیر پیراشکی که به اصلاح برای گرفتن نیاز است مدتی در یخجال بماند و و چیز هایی مثل این. باید توجه داشته باشید که اینگونه کار هارا روز قبل انجام داده باشید.

نکته ی سوم در مورد چایی است؛ اگر از قبل می دانید که قرار است مهمان بیاید بهتر است یک ربع قبل از امدن مهمان آب را بگذارید تا بجوشد و چایی را آماده در قوری بریزید تا وقتی مهمان ها آمدند آب جوش را بریزید و بگذارید تا دم بکشد و خودتان ۵ دقیقه اول را با مهمان بشینید.

 

نکات اوایل مهمانی

یکی از مهم ترین لحظه ها لحظه های اول مهمانی است. سعی کنید وقتی مهمان زنگ را می زند، همه کار هایتان را ول کنید و به دم در و استقبال مهمان بروید. سپس همانطور که گفته شد آبجوش در قوری بریزید تا دم بکشد و سپس ۳-۴ دقیقه با مهمان بنشینید و حرف بزنید و سپس چایی را بیاورید و پذیرایی از مهمان را شروع کنید

نکته ی مهم هنگام آمدن مهمان آن است که اگر مهمان نا آشنا است تا حدودی خانه را به وی نشان دهید و سپس به او نشان دهید که کجا باید پالتو یا کت و یا مانتو اش را در بیاورد.

 

نکات حین مهمانی و صرف غذا

اگر خانه تان متاهلی است، سعی کنید زن و شوهر تقسیم وظایف کنید تا هر دو بتوانید در جمع مهمانان حضور بیابید. توجه داشته باشید که مهمان ها برای دیدار با شما آمده اند نه دیدار خانه تان! پذیرایی از مهمان فقط این نیست که در آشپزخانه بمانید و مشغول کار های غذا شوید بهتر است که در جمع مهمان ها هم حضور داشته باشید.

اگر مهمان شما برایتان کیک یا شیرینی آورده است به احتمال زیاد با سلیقه ی خود آنرا از قنادی انتخاب کرده است و شکم خود را برای خوردن آن چرب نموده است! پس حتما علاوه بر شیرینی خودتان از شیرینی ای که مهمان آورده به وی تعارف کنید تا از خود پذیرایی کند.

اگر جو مهمانی ساکت شد، یک موضوع آماده در ذهن خود داشته باشید که برای مهمان هایتان جالب و قابل بحث باشد تا بتوانید مهمانی تان را گرم نگه دارید.

سعی کنید هنگام خوردن غذا، خودتان نیز در جمع مهمان ها حضور داشته باشید تا احساس تنهایی نکنند. و اینطور نباشد که دائم برای اوردن غذای بعدی در آشپز خانه بمانید و نتوانید از مهمان ها پذیرایی کنید.

در صورتی که مهمان ها کفش های خود را در آورده اند، قبل از رفتن مهمان ها یکی از میزبان ها برود و آنها را جفت کند.

 

برچسب‌ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *