نحوه میلیاردر شدن

۲۲ آذر ۱۳۹۵

میلیاردر شدن بیشتر از داشتن یک دسته صفر است. سرمایه گذاری برای چیزهای جدید مانعی برای میلیاردر شدن نیست. برای میلیاردر شدن فرصت ایجاد کنید، سرمایه گذاری های عاقلانه انجام دهید و ثروت خود را حفظ کنید. در این مطلب با نحوه میلیاردر شدن آشنا خواهید شد.

بخش ۱: فرصت خلق کنید

۱- سخت درس بخوانید

معمولا میلیاردر شدن اتفاقی نیست. با مطالعه نرخهای بهره، مالیاتها و سود سهام است که می توانید میلیاردر شوید. در کلاسهای مالی آنلاین یا دانشگاهی شرکت کنید و کتابهایی در مورد سرمایه گذاری بخوانید.

  • به مطالعه امور مالی بپردازید و کارآفرینی کنید. یادبگیرید که نیازهای مصرف کننده را شناسایی کنید سپس مدلهای کسب و کار مبتنی بر نیاز را توسعه دهید. در حال حاضر مهارتهای علوم کامپیوتر و فناوری های جدید جزو شغل های پردآمد هستند.

  • در مورد میلیاردر های موفق مطالعه کنید. مانند وارن بافت، بیل گیتس یا جان هانتسمن.

۲- پولهایتان را پس انداز کنید

مدت زیادی طول می کشد تا پول دربیاورید. مقداری از حقوق ماهیانه خود را برای پس انداز جدا کنید و با جمع آوری بهره آن می توانید در آینده سرمایه گذاری کنید.

  • تصمیم بگیرید که چه درصدی از درآمدتان را می خواهید خرج کنید. حتی ۲۰ درصد از هر فیش حقوقی طی ۳ تا ۴ سال آینده برای شما تفاوت ایجاد خواهد کرد.

۳- یک حساب بازنشستگی فردی (IRA) باز کنید

حسابهای بازنشستگی در موسسات مالی راهی مناسب برای ذخیره پول در آینده است. برای پس انداز کردن یک میلیارد دلار، هر چه زودتر حساب خود را باز کنید.

  • بسته به موسسه مالی حداقل مقدار پول اولیه برای باز کردن حساب متفاوت است. در مورد گزینه های این موسسات با مشاورهای مالی صحبت کنید و در مورد آن تحقیق کنید.

۴- بدهی های کارت اعتباری خود را بپردازید

وامهای دانشجویی و بدهی های کارتهای اعتباری را باید در کوتاه ترین زمان ممکن بپردازید. میانگین سود سالانه بین ۲۰ تا ۳۰ درصد متغیر است به معمولا مرتبا رو به رشد است.

۵- یک برنامه ریزی پنج ساله داشته باشید

برآورد کنید که می توانید در پنج سال آینده چه مقدار پول پس انداز کنید. در مورد بهترین راه پس انداز پول تصمیم بگیرید چه از طریق سرمایه گذاری، شروع کار جدید یا جمع کردن پول.

  • امور مالی را یک اولویت در نظر بگیرید. اهداف مالی خود را بنویسید و به صورت منظم به آن مراجعه کنید. برای اینکه شور و هیجان خود را برای پروژه های مالی خود از دست ندهید یادداشتهای کوچکی بنویسید و در جاهایی که هر روز به آن مراجعه می کنید مانند آینه حمام یا داشبورد ماشین، نصب کنید.

بخش ۲: سرمایه گذاری

۱- خرید ملک و املاک

یکی از راه های ذخیره پول سرمایه گذاری در ملک و املاک است که ممکن است ارزش آن در چند سال آینده چند برابر شود. هنگامی که بازار راکد است سرمایه گذاری نکنید و مطمئن شوید که وام مسکن ماهانه را می توانید به راحتی پرداخت کنید.

۲- سرمایه گذاری در کسب و کار

کسب و کار مختص خود را شروع کنید. یک شرکت ایجاد و یا انتخاب کنید که محصولات یا خدماتی را ارائه می دهد که می توانید بخرید و آن را بهبود بخشید. در مورد سرمایه گذاری های خوب و بد مطالعه کنید.

  • سرمایه گذاری در انرژی سبز  و فناوریهای کامپیوتری می تواند طرح خوبی برای آینده باشد. اینگونه کسب و کارهای زمینه رشد در دهه های بعدی را دارند بنابراین می تواند یک سرمایه گذاری هوشمندانه باشد.

۳- خرید و فروش سهام

بازار سهام راه مناسبی برای افزایش ثروت است. قبل از خرید سهام بازار را به خوبی بررسی کنید. آگاه باشد که خرید هوشمندانه داشته باشید. بیشتر سهام ها در طولانی مدت بازده خواهند داشت. از سهام های با نرخ پایین دوری کنید و ریسکهای اکازیون انجام دهید.

۴- حسابهای بازار مالی باز کنید

اینگونه حسابها نیاز به سرمایه بیشتری نسبت به سایر حساب ها دارند اما بهره دو برابر به آنها تعلق خواهد گرفت. برخی از این حسابها تا حدودی خطرناک هستند اما راه مناسبی برای افزایش دارایی خواهد بود.

۵- سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولت

اوراق قرضه دولتی مانند خزانه داری یکی از راه های سرمایه گذاری بی خطر است. دولت دستگاه های چاپ را کنترل خواهد کرد و می تواند مقدار پول مورد نیاز را برای پوشش نیازهای اصلی چاپ کند بنابراین این نوع سرمایه گذاری راهی نسبتا امن خواهد بود.

بخش ۳: حفظ ثروت

۱- با یک مشاور خوب مشورت کنید

بعد از پس اندار پول، هیچ کس نمی خواهد زمان خود را در مقابل مانیتور برای تماشای سهام سپری کند. مشاوران مالی مورد اعتماد حساب‌های مالی خود را با توجه به تورم مازاد ثابت نگه داری می کنند.

۲- تنوع در پورتوفیلو و سرمایه گذاری

پول خود را در یک جا ثابت نگه ندارید. سهامها،املاک، اوراق قرضه و سایر سرمایه گذاری های خود را برای مدیریت ریسک تغییر دهید.

۳- تصمیم گیریهای مالی هوشمند بگیرید

اینترنت پر از سهامهای بی ارزشی است که برای گمراه کردن مردم ساده لوح از آنها استفاده می شود. موارد بسیار نادری وجود دارند که یک شبه میلیاردر شده اند بنابراین به خوبی در مورد راه های سرمایه گذاری و تصمیمات مالی تحقیق کنید. هنگامی که دچار شک شدید محافظه کارانه سرمایه گذاری کنید.

۴- زمان خارج شدن را تشخیص دهید

در یک نقطه خاص، طمان خارج شدن از یک سرمایه گذاری را قبل از شکست آن تشخیص دهید. اگر یک موقعیت فروش بزرگ و سودمند داشتید آن را انجام دهید. سود هر چند باشد سود است.

۵- نقش خود را ایفا کنید

برای میلیاردر شدن مانند آنها عمل کنید. با مردم پولدار معاشرت کنید و با افراد با تجربه مشورت کنید. غذاهای خوب بخورید و خوب سفر کنید.

تمایزی بین پول قدیم و پول جدید وجود دارد. پول جدید یک اصطلاح خفت آور برای کسانی است که به سرعت ثروتمند شده اند و با فخر زندگی می کنند. برای نگه داری ثروت از پول قدیمی یاد بگیرید و به استراتوسفر سفر کنید.

منبع: wikihow

 

برچسب‌ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *