مهاجرت به کشور جدید

نحوه مهاجرت به کشور دیگر

۱۸ مهر ۱۳۹۵ ۲ دیدگاه

بعضا مهاجرت به کشور دیگر به دلایل شغلی ، شرایط خانوادگی یا شروعی دوباره ضروری به نظر می رسد. مهاجرت به هر دلیلی که باشد ترک تمام آنچه که در سال های گذشته با تلاش و مشقت فراوان در کشور کنونی بدست آورده بودید سخت خواهد بود. هدف از این نوشتار راهنمایی شما برای شروع زندگی ای جدید در خارج است.

گام های ضروری که برای مهاجرت به کشور دیگر باید برداشته شوند

اغلب کسانی که می خواهند به کشور دیگری مهاجرت کنند در ابتدا درباره آن تحقیق می کنند تا اطلاعات اولیه درباره کشور مورد نظرشان کسب کنند. بنابراین دانستن نحوه مهاجرت به کشور دیگر از کارهای اولیه ای است که هر فرد مشتاق مهاجرت برای شروع زندگی ای جدید باید انجام دهد. در ادامه ۸ گام اساسی برای مهاجرت به کشور دیگر را با شما به اشتراک گذاشته ایم که امیدوارم  مثمر ثمر واقع شود.

برنامه ریزی برای مهاجرت به کشور دیگر

برآورد هزینه تمامی فعالیت هایی که هزینه بر خواهند بود ؛ مانند : هزینه سوخت ، هزینه سفر ، بلیط هواپیما و … . حتما قبل از مهاجرت بودجه بندی کنید. برای رسیدن به کشورمقصد و سکونت در آن کشور پول کافی همراهتان باشد.

آیا جایی برای ماندن در کشور مورد نظر دارید؟

هرگز با این پیشفرض که رسیدن به کشور مقصد کفاف می کند جلو نروید. داشتن محلی برای اسکان و تغذیه بسیار ضروریست. ممکنه پیشنهاد کار شما در آنجا شامل محل سکونت هم باشد یا در منزل آشنایان بمانید با این حال اینکه قبل از حرکت جایی برای ماندنتان باشد بسیار مهم و ضروری است.

بیشتر از آنچه که فکرش را می کنید دلتنگ دوستان و خانواده خواهید شد

شاید مدت ها با دوستان یا خانواده قهر کنید و خبری از آنها نداشته باشید و اینگونه خیال کنید که مهاجرت هم شبیه آن است اما مهاجرت فرق می کند وقتی به کشور دیگری مهاجرت می کنید واقعا دلتنگ آنها خواهید شد. هیچوقت ارتباط خود را با آنها قطع نکرده و حتما شماره تلفن و پست الکترونیکی دوستان و خانواده همراهتان باشد.

مثبت فکر کنید

هنگام مهاجرت به کشور دیگر دوستان و خانواده تان را ترک خواهید نمود اما نگران نباشید چون دوستان جدیدی در آنجا خواهید یافت. شاید اینگونه احساس کنید که هیچ کس نمی تواند جای دوستانی که دارید را بگیرد اما سخت در اشتباهید چون با افراد جدیدی آشنا خواهید شد و اگر معاشرت خوبی با آنها داشته باشید متقابلا آنها هم رفتار خوبی با شما خواهند داشت. با آنها صحبت کرده و گرم بگیرید. همان رابطه دوستانه صمیمی را دوباره تجربه خواهید کرد. مثبت فکر کنید.

ارز کشور مقصد و تبدیل پولها

برای زندگی در کشوری دیگر داشتن ارز آن کشور بسیار ضروریست. پس از شروع به زندگی در آنجا دیگر نیاز به تبدیل ارز نخواهد بود چون درآمد شما با ارز رایج آن کشور است اما برای خرجی سفر و شروع اولیه زندگی تان باید پول کافی به ارز کشور مقصد همراه داشته باشید.

درباره آب و هوا ، زبان رسمی ، تفاوت زمانی ، و قوانین کشور مقصد تحقیق کنید

موارد زیادی را درباره کشوری که خواستار مهاجرت به آن هستید باید بررسی کرده و آگاهی کامل درباره آنها داشته باشید. مثلا ، باید بدانید در کدام سمت جاده رانندگی می کنند ، به چه زبانی صحبت می کنند ، فرهنگ مردم در حومه شهر آنها چگونه است و چقدر طول می کشد تا از کشور کنونی تان به آنجا برسید.

شرایط قانونی برای زندگی در کشور هدف را دارید

همه کشور مخصوصا آنهایی که موقعیت شغلی کافی در کشورشان ندارند با آغوش باز از مهاجران پذیرایی نمی کنند. حتی کشورهایی هستند که به طور موقت اطباع برخی کشورها را نمی پذیرند. مثلا اسرائیل به هیچ وجه اطباع امارات متحده عربی را نمی پذیرد. اگر سوابق قضایی دارید باید متناسب با این سوابق اقدام به دریافت سیتیزن یا حق شهروندی از کشور مورد نظرتان نمایید. مثلا آمریکا ، استرالیا و نیوزیلند مهاجرانی که سوابق قضایی خاصی داشته باشند نمی پذیرند.

شاید کارها طبق برنامه پیش نروند

ایده تشکیل زندگی جدید و شروعی دوباره در کشوری دیگر در نگاه اول خیلی جذاب و رویایی به نظر می رسد. با این حال فرآیند مهاجرت سرشار از استرس است. بدانید که در حال انجام چه کاری هستید و مطمئن باشید مهاجرت به کشور دیگر آسان و بی استرس نخواهد بود. باید صبور و بسیار سختکوش باشید.

منبع : wikihow

برچسب‌ها:

2 پاسخ به “نحوه مهاجرت به کشور دیگر”

  1. آذر گفت:

    سلام مرسی بابت مطلب خوبی که گذاشتید . حالا با این تفاسیر به نظر شما مهاجرت به کشور دیگه خوبه یا نه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *