پدیکور مانیکور

نحوه مانیکور و پدیکور

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

از زمان های قدیم یک ضرب المثل در علم طب هست که می گوید پا قلب دوم انسان است و در همین راستا رسیدگی به بهداشت پا ها و سالم نگه داشتن آنها اهمیت فراوانی دارد. در این مطلب به بررسی نحوه پدیکور و نحوه ی مانیکور و تفاوت های آنها خواهیم پرداخت و هر یک را شرح خواهیم داد.

 

 

پدیکور چیست

پدیکور گرفتن گوشت های اضافی و به اصلاح مرده ی پا است که باعت می شود پاهایتان سبک تر و زیبا شود و باکتری های سطح پوست کاهش یابد.

 

مانیکور چیست

مانیکور مختص ناخن است و به عمل برداشتن گوشت زائد اطرف ناخن و برطرف کردن زردی و ناصافی های روی ناخن مانیکور گفته می شود.

پدیکور مانیکور

نحوه انجام پدیکور و مانیکور

برای مانیکور و پدیکور ابتدا دستان خود و دست یا پای مشتری را که قرار است مانیتور شود بشورید. در مانیکور، در صورتی که از محلولی برای نرم کردن ناخن استفاده می کند سعی کنید که محلول زیاد اسیدی نباشد و لایه بردار نیز نباشد چون در طولانی مدت برای ناخن ها مضر است و سعی کنید از محلول هایی که رویشان نوشته non acetone remover استفاده کنید. سپس سوهان را بر روی ناخن های خود بکشید و بر روی گوشت های زائد دور ناخن که به کیوتیکل معروف اند، ماده ی از بین برنده ی کیوتیکل بزنید و سپس با پوشر ناخن (چوبی یا آهنی) گوشت های اضافی ناخن را عقب بدهید. می توانید از روغن بادام یا زیتون و یا مرطوب کننده های طبیعی برای نرم کردن پوست استفاده کنید. حوله ی مرطوب و گرم نیز می تواند موثر باشد. پس از مرطوب شدن پوست مرده زیر و اطرف پا، (فقط در صورتی که بر روی پا کار می کنید) می توانید با سوهان های مخصوص های مرده را سوهان دهید تا جدا شوند.

 

برچسب‌ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *