فونداسیون سنگی پی ریزی

نحوه ساخت فونداسیون سنگی

۱۱ آبان ۱۳۹۵

شما می‌توانید با آموزش نحوه ساخت فونداسیون سنگی، به صورت رایگان و تنها به وسیله سنگ موجود در زمین خود فونداسیون بسازید. به این پی پیرامونی «حصار سنگی» می‌گویند و چندین هزار سال پیاپی مورد استفاده قرار گرفته است. هیچ‌چیزی به اندازه سنگ با دوام نیست و اگر بر حسب خوش‌شانسی در زمین خود سنگ دارید کافیست تنها کامیونی سنگریزه سفارش دهید، نتیجه بسیار قابل قبول خواهد بود.

مراحل

حصار پیرامونی‌ای حول ساختمان خود حفر کنید

۱. حصار پیرامونی‌ای حول ساختمان خود حفر کنید.

حصار شما باید ۴۵ سانتیمتر عرض داشته و به اندازه‌ای عمیق باشد که دچار یخبندان نشود. از کلنگ برای کندن استفاده کرده و از بیل برای استخراج خاک استفاده کنید. می‌توانید از این خاک برای ایجاد شیب فونداسیون استفاده کنید. بعد از اینکار با استفاده از بیل مربعی شکل کف حصار را صاف کنید.

اول بزرگترین سنگ را قرار دهید

۲. اول بزرگترین سنگ را قرار دهید.

اگر سنگ بزرگ در اختیار دارید آنها را به شکل زیر در کف حصار قرار دهید:

  • اول تمامی سنگهای بزرگی که می‌توانید بردارید و در حصار جا می‌شوند را قرار دهید. همزمان با حرکت شما به ارتفاع بیشتر سنگ‌های کوچکتر را استفاده کنید.

آنها را محکم کنید

۳. آنها را محکم کنید.

همه چیز باید مانند پازل در جای خود قرار گیرد، در صورت نیاز از چکش برای شکستن سنگ استفاده کنید. می‌توانید از تکه‌های آسفالت جاده‌ای هم استفاده کنید. اگر از بلوکهای بتنی قدیمی استفاده می‌کنید آنها را به وسیله چکش به قطعات تخت تقسیم کنید.

حصار را با سنگریزه بپوشانید و آن را سفت بکوبید

۴. حصار را با سنگریزه بپوشانید و آن را سفت بکوبید.

در این مرحله از ساخت فونداسیون سنگی، به وسیله دستان خود سنگریزه‌ها را پخش کنید تا تمامی حفره‌ها پر شوند.

لوله‌های لازم را نصب کنید و اطراف آن را با سنگ بپوشانید

۵. لوله‌های لازم را نصب کنید و اطراف آن را با سنگ بپوشانید.

در مرحله ۵ پی ریزی یک لوله ۲ سانتیمتری برای آبهای قابل تصفیه و لوله ۷.۵ سانتیمتری نیز برای فاضلاب در نظر بگیرید، شاید در آینده بخواهید آنها را مورد استفاده قرار دهید.

از دیوار متصل‌کننده دلخواه خود استفاده کنید تا ارتفاع سازه را افزایش دهید

۶. از دیوار متصل‌کننده دلخواه خود استفاده کنید تا ارتفاع سازه را افزایش دهید.

اگر می‌خواهید به همان روش سنتی، پایدار و کم هزینه فعالیت خود را انجام دهید می‌توانید دیوار متصل‌کننده خود را به وسیله کیسه‌های خاکی بسازید. این کیسه‌ها از خاک پر می‌شوند و برای استحکام بیشتر مابین آنها سیم‌های خاردار قرار داده شده‌اند. در دیوارهای کیسه‌ای استاندارد، پایین‌ترین ردیف‌ها از کیسه‌های کوبیده‌شده و ردیف‌های بالاتر از ترکیب پایدار خاک پر می‌شوند. پس از پایان ساخت، دیوار پوشانیده می‌شود تا از کیسه‌ها محافظت به عمل آید. این کیسه‌ها پهن بوده و می‌توان از آنها دیوارهای محکمی ساخت.

 

منبع: Wikihow

 

برچسب‌ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *