نحوه اد کردن در تلگرام

۰۸ شهریور ۱۳۹۴

در گذشته و در نسخه های قدیمی تر نرم افزار تلگرام برای پیدا کردن افراد به وسیله آیدی تلگرام (نام کاربری تلگرام) میتوانستید در قسمت “Search” برنامه اینکار را انجام دهید . فقط کافی بود ابتدای نام کاربری افراد در قسمت Search کاراکتر “@” را قرار میدادید . مثلا اگر نام کاربری تلگرام شما “Mobology” باشد , شما میبایست نام کاربری را در قسمت سرچ برنامه به صورت “Mobology@” بنویسید تا طرف مقابل برای شما نمایش داده شود و شما بتوانید با آن شخص در تماس باشید.

اما مدتی هست که قسمت سرچ برنامه Telegram برای پیدا کردن افراد دیگر به وسیله آیدی تلگرام یا همان یوزرنیم تلگرام از کار افتاده است و کاربران نمیتوانند این کار را انجام دهند ! ما در این بخش تصمیم داریم به شما عزیزان آموزش دهیم که چگونه افراد دیگر را به وسیله آیدی تلگرام شان پیدا کنید و با آنها در تماس باشید .

برای پیدا کردن افراد در تلگرام به وسیله آیدی میتوانید به ۲ روش زیر عمل کنید :

۱) پیدا کردن افراد از طریق آیدی تلگرام در محیط چت :

این روش بسیار ساده است . کافیست شما در محیط چت با یک شخص , آیدی تلگرام شخص مورد نظر را همراه با “@” وارد کرده و آن را ارسال کنید تا آیدی تلگرام شخص مورد نظر در محیط چت آبی شود . بعد از آن , میتوانید با لمس کردن بر روی آیدی تلگرام , وارد محیط چت همان شخص شوید .

برای مثال ما میخواهیم , بخش پشتیبانی وبسایت موبولوژی با نام کاربری “Mobology” را پیدا کرده و با آن چت کنیم . برای این کار وارد یک محیط چت میشوید (فرقی نمیکند که چه کسی باشد ) و نام کاربری را به صورت “Mobology@” مینویسید و ارسال میکنید . همانطور که در تصویر زیر میبینید , نوشته که ای ما ارسال کردیم به رنگ آبی در آمده است :

IMG_20150716_031030

اکنون با لمس کردن بر روی عبارت آبی رنگ “Mobology@” میتوانیم وارد محیط چت بخش پشتیبانی وبسایت موبولوژی شویم :

IMG_20150716_031033

۲) پیدا کردن افراد از طریق لینک پروفایل به کمک آیدی تلگرام :

این روش نیز بسیار ساده میباشد ! شما کافیست آیدی تلگرام (نام کاربری تلگرام) خود را به انتهای لینک “http://Telegram.me/YourUsername” اضافه کنید و آن را یا در مرورگر گوشی خود (مثلا برنامه Chrome) وارد کرده و گزینه “Go” را بزنید و یا اینکه لینک را در محیط چت یک شخص وارد کنید تا بتوانید از طریق آن لینک به پروفایل شخص مورد نظر منتقل شوید .

تذکر : دقت داشته باشید که به جای عبارت “YourUsername” در لینک “http://Telegram.me/YourUsername” میبایست , آیدی تلگرام (Username تلگرام) مورد نظر را وارد کنید .

برای مثال ما میخواهیم , بخش پشتیبانی وبسایت موبولوژی با نام کاربری “Mobology” را پیدا کرده و با آن چت کنیم . برای اینکار :

الف) از طریق Chrome :

لینک “http://telegram.me/Mobology” را در مرورگر Chrome وارد کنید :

IMG_20150716_031025

بعد از آن وارد محیط چت با شخص مورد نظر خواهید شد :

IMG_20150716_031033

ب) از طریق خود مسنجر :

لینک “http://telegram.me/Mobology” را در محیط چت تلگرام و یا مسنجرهای دیگر وارد کنید :

IMG_20150716_031022

در این قسمت گزینه ای به شکل زیر باز خواهد شد که شما میبایست نرم افزار “Telegram” را پیدا کرده و ۲ بار آن را لمس کنید :

IMG_20150716_031028

بعد از آن وارد محیط چت با شخص مورد نظر خواهید شد :

IMG_20150716_031033

 

منبع: mobology

برچسب‌ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *