نحوه اتصال دو مانیتور به یکدیگر

۱۱ آذر ۱۳۹۵

اتصال دو نمایشگر به کامپیوتر به شما اجازه مشاهده و کار بر روی برنامه ها و نرم افزارهای مختلفی را به صورت همزمان خواهد داد. بعد از متصل کردن نمایشگر دوم به کامپیوتر می توانید با ایجاد تغییرات در تنظیمات سیستم، صفحه نمایش را برای نمایش داده ها طبق خواسته خودتان تنظیم کنید. با مطالعه این مطلب، با نحوه اتصال دو نمایشگر در چهار سیستم عامل آشنا خواهید شد.

متد ۱: اتصال دو مانیتور در ویندوز ۸

 

win8_1

۱- درگاه های ویدیوی DVI، VGA یا HDMI موجود در سیستم کامپیوتر خود را بررسی کنید.win8_2

۲- کابل نمایشگر دوم را به درگاه موجود متصل کنید. اگر کابل مورد نیاز شما برای اتصال نمایشگر دوم در حال حاضر استفاده می شود، ممکن است نیاز به خرید یک آداپتور یا کابل اسپلیتر داشته باشید. برای مثال شما دو نمایشگر DVI و یک درگاه DVI دارید، می توانید با خرید یک کابل تبدیل DVI به VGA از درگاه خالی VGA استفاده کنید.

 

win8_3

۳- منتظر شناسایی و نصب خودکار نمایشگر دوم توسط ویندوز ۸ بمانید.

 

win8_4

۴- از منو سمت راست صفحه گزینه “Devices” را انتخاب کنید.  اگر از ماوس استفاده می کنید اشاره گر را به گوشه پایین سمت راست صفحه نمایش هدایت کنید و اشاره گر را به سمت بالا حرکت داده و گزینه “Devices” را انتخاب کنید.

 

win8_5

۵- بر روی گزینه “Project” کلیک کنید.

 

win8_6

۶- نحوه ی نمایش صفحات نمایشگر را به عنوان یک کاربر انتخاب کنید. برای مثال اگر می خواهید تصاویر مشابه را بر روی هر دو نمایشگر مشاهده کنید گزینه “Duplicate” را انتخاب کنید و اگر می خواهید برنامه های مختلف و همه چیز را در هر دو نمایشگر مشاهده کنید گزینه “Extend” را انتخاب کنید.

 

win8_7

۷- تنظیمات خود را ذخیره کنید و پنجره ی “Project” را ببندید. هر دو نمایشگر در حال حاضر آماده استفاده می باشند.

 

 

روش ۲: اتصال دو مانیتور در ویندوز ۷

win7_1

۱- درگاه های ویدیویی DVI، VGA یا HDMI موجود در کامپیوتر خود را بررسی کنید.

 

win7_2

۲- کابل نمایشگر دوم را به درگاه مناسب متصل کنید. اگر کابل مورد نیاز شما برای اتصال نمایشگر دوم در حال حاضر استفاده می شود، ممکن است نیاز به خرید یک آداپتور یا کابل اسپلیتر داشته باشید. برای مثال شما دو نمایشگر DVI و یک درگاه DVI دارید، می توانید با خرید یک کابل تبدیل DVI به HDMI از درگاه خالی HDMI استفاده کنید.

 

win7_3

۳- بر روی دسکتاپ ویندوز ۷ کلیک راست کنید.

 

win7_4

۴- با کلیک بر روی “Screen Resolution” پنجره تنظیمات نمایش باز خواهد شد و بر روی نمایشگر نشان داده می شود.

 

win7_5

۵- بر روی تصویر نمایشگر دوم خود کلیک کنید.

 

win7_6

۶- تنظیمات مطلوب خود را اعمال کنید و نحوه نمایش صفحات نمایشگر را از منو کشویی “Multiple Displays” انتخاب کنید.  برای مثال اگر می خواهید نمایشگر دوم همان اطلاعات نمایشگر اول را نشان دهد گزینه ی “Duplicate” را انتخاب کنید. اگر می خواهید استفاده کامل از هر دو نمایشگر را داشته باشید گزینه ی “Extend” را انتخاب کنید.

 

win7_7

۷- با کلیک بر روی “Apply” و انتخاب گزینه “OK”  هر دو نمایشگر آماده استفاده خواهند بود.

 

 

روش ۳: اتصال دو مانیتور به یکدیگر در ویندوز ویستا

vista_1

۱- درگاه های ویدیوی DVI، VGA یا HDMI که در حال حاضر استفاده نمی شوند را بررسی کنید.

 

vista_2

۲- کابل نمایشگر دوم را به درگاه موجود متصل کنید. اگر کابل شما برای هیچ کدام از درگاه ها مناسب نبود ممکن است نیاز به خرید یک آداپتور یا کابل اسپلیتر داشته باشید. برای مثال شما دو نمایشگر DVI و یک درگاه DVI دارید، می توانید با خرید یک کابل تبدیل DVI به VGA از درگاه خالی VGA استفاده کنید.

 

vista_3

۳- تا شناسایی و نصب خودکار نمایشگر دوم منتظر بمانید. پنجره ” New Display Detected”باز خواهد شد و بر روی صفحه نشان داده می شود.

 

vista_4

۴- تنظیمات مد نظر خود را برای نمایشگر دوم انتخاب کنید. برای مثال اگر می خواهید که فضای دسکتاپ خود را افزایش دهید گزینه “Extend” را انتخاب کنید.  اگر می خواهید که هر دو نمایشگر اطلاعات مشابهی را نمایش دهند گزینه “Mirrored” را انتخاب کنید.

 

vista_5

۵- بر روی “OK” کلیک کنید. نمایشگر دوم آماده استفاده خواهد بود.

 

روش ۴: اتصال دو مانیتور در مک

mac_1

۱- درگاه های ویدیوی DVI، VGA یا HDMI قابل استفاده را بررسی کنید.

 

mac_2

۲- کابل نمایشگر دوم را به درگاه مد نظر متصل کنید. اگر درگاه مناسبی برای کابل موجود نبود ممکن است نیاز به خرید یک آداپتور یا کابل اسپلیتر داشته باشید. برای مثال شما دو نمایشگر DVI و یک درگاه DVI دارید، می توانید با خرید یک کابل تبدیل DVI به HDMI از درگاه خالی HDMI استفاده کنید.

 

mac_3

۳- تا شناسایی خودکار نمایشگر دوم منتظر بمانید.

 

mac_4

۴- بر روی منو Apple کلیک کرده و گزینه “System Preferences” را انتخاب کنید. پنجره تنظیمات سیستم بر روی صفحه نمایش داده خواهد شد.

 

mac_5

۵- ابتدا بر روی گزینه “Displays” و سپس “Arrangement” کلیک کنید.

 

mac_6

۶- مراحل نمایش داده شده بر روی صفحه را برای راه اندازی نمایشگر دوم، دنبال کنید. همچنین اگر می خواهید که هر دو نمایشگر اطلاعات مشابهی را نشان دهند گزینه “Mirror Displays” را انتخاب کنید.

 

منبع: wikihow

برچسب‌ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *